enarfrdehiitjakoptes

Sotheby's forårsauktioner og -udstillinger 2024

Sotheby's forårs auktioner og udstillinger
From April 02, 2024 until April 09, 2024
Hong Kong - Hong Kong Convention and Exhibition Centre, Hong Kong, Hongkong
(Dobbelttjek venligst datoerne og placeringen på det officielle websted nedenfor, før du deltager.)

Hong Kong Salg & Exhibition 2024 | Kunstauktion & salg | Sotheby's

Hong Kong Sales & Exhibition 2024. Sådan byder du i Hong Kong-salg. Sælg med Sotheby's. Sælg med Sotheby's. Hold dig opdateret med Sotheby's seneste historier, videoer og nyheder.

SThe Hong Kong Sales vil blive afholdt på Hong Kong Convention and Exhibition Centre fra den 2.-9. april. Hong Kong Sales byder på et spændende udvalg på næsten 20 auktioner, der dækker alle aspekter af kunst og luksus.

Nu Aften-auktionen starter en aften fuld af livestreamede auktioner den 5. april. Det vil indeholde de mest spændende og banebrydende kunstværker på markedet, samt en kontekst for værker af etablerede og nyligt kanoniserede kunstnere såsom Jade Fadojutimi. Nicolas Party og Daniel Richter. Modern & Contemporary Evening Auction omfatter mere end hundrede års banebrydende kunstnerisk produktion. Det spænder også over de store bevægelser i det 19. og det tidlige 20. århundrede. Salget vil indeholde et maleri af Yoshitomo Naray, et abstrakt mesterværk af Zao Wu-Ki og værker fra Monet og Renoir, der fejrer 150-året for impressionismen.

The Luxury Sales præsenterer den første live-auktion i Hong Kong af Moutai, med titlen Moutai Extravaganza. Auktionen inkluderer en forbløffende farvet diamant og farvet diamant halskæde fra Boucheron og Patek Philippe Reference 25, det første selvoptrækkende ur lavet til den kendte samler JB Champion.

Hold øje med dette rum for flere salg og arrangementer.

Hits: 109

Tilmeld dig billetter eller stande

Tilmeld dig venligst på den officielle hjemmeside for Sotheby's Spring Auctions and Exhibitions

Kort over spillesteder og hoteller i nærheden

Hong Kong - Hong Kong Convention and Exhibition Centre, Hong Kong, Hongkong Hong Kong - Hong Kong Convention and Exhibition Centre, Hong Kong, Hongkong

Kommentarer

800 Tegn tilbage